Tisková zpráva: Volt vstupuje do frakce Greens/EFA v Evropském parlamentu

Praha, 24. června 2024 - V návaznosti na vyjednávání s frakcemi Greens/EFA a Renew Europe proběhlo v rámci Voltu Europa interní hlasování členů o výběru frakce. Většina členů (87 %) hlasovala pro připojení k frakciGreens/EFA.

24. čvn 2024
Volt bude ve frakci The Greens / EFA

Pětice europoslanců Voltu se připojí k frakci Greens/EFA group v Evropském parlamentu. Toto rozhodnutí navazuje na dvoutýdenní vyjednávání a interní hlasování členů Voltu Europa napříč kontinentem.

Damian Boeselager, europoslanec a spoluzakladatel Voltu: “Volt usiluje o vlastní frakci v Evropském parlamentu, aby se stal skutečně evropskou stranou. Do té doby žádáme naše členy, aby rozhodli, kam se přiřadíme. Jsem rád, že se členové Voltu řídili naším doporučením zasedat ve skupině Greens/EFA, protože tato frakce podporuje naši misi pracovat v oblasti reformy EU, humánních migračních pravidel, konkurenceschopné ekonomiky, přechodu ke klimatické neutralitě a sociální spravedlnosti. Doufáme také, že naše připojení posílí frakci tak, aby se stala součástí většiny von der Leyenové a ochránila Zelenou dohodu.”

Anna Strolenberg, europoslankyně: “Boj proti pravicovým populistům je jádrem programu Voltu a jedním z důvodů, proč bylo hnutí založeno. Greens/EFA pro nás patří mezi frakce, které jsou v boji proti pravicovému populismu nejdůvěryhodnější, a je jasné, že členové Voltu z celé Evropy to cítí stejně.”