Tisková zpráva: Volt Europa zahajuje celoevropskou kampaň před volbami do Evropského parlamentu

Praha, 4. dubna 2024 - Ve dnech 6. - 7. dubna 2024 odstartuje Volt Europa v Bruselu svou celoevropskou kampaň před volbami do Evropského parlamentu. 

4. dub 2024

V Bruselu se sejde na 400 delegátek a delegátů Voltu z celé Evropy. “Campaign catalyst event v Bruselu je klíčovým milníkem naší celoevropské kampaně. Kromě řady workshopů a setkání s našimi zvolenými zástupci a odborníky představíme oba lídry evropské kandidátky a zároveň naší symbolickou evropskou nadnárodní kandidátku, do které se zapojili členky a členové z 20 zemí,” dodává Slavomír Maňásek, člen předsednictva Volt Europa.

Tento týden vybírá Volt Europa své dva lídry kandidátky. Mezi kandidáty najdeme dva současné europoslance Damiana Boeselagera (Volt Německo) a Sophie in ‘t Veld (Volt Belgie), ale také aspirující kandidáty ze západní, jižní a střední Evropy: Sven Franck (Volt Francie), Clara Panella Gómez (Volt Španělsko), Duarte Costa (Volt Portugalsko) a Lucia Kleštincová (Volt Slovensko). 

“Volt letos povede první skutečně celoevropskou kampaň, budeme kandidovat pod společnou značkou a se společnou programovou vizí v mnoha evropských zemích. V Česku kandidujeme v koalici s hnutím SEN21 senátora Václava Lásky.”, dodává Adam Hanka, předseda Voltu Česko.

Rok 2024 je výjimečným volebním rokem, kdy přibližně čtyři miliardy voličů budou moci vyjádřit svůj hlas ve volbách. Každý třetí občan EU inklinuje ke krajně pravicovým, nacionalistickým či populistickým stranám. A proto vznikl Volt, první skutečně celoevropská politická strana, aby přinesla novou generaci evropských politiků a političek a spojila podobně smýšlející lidi napříč EU ve světle výzev, před kterými stojí Evropa a naše liberální demokracie. 

Akce se uskuteční v La Tricoterie (Rue Théodore Verhaegen 158, 1060 Brusel, Belgie). Program bude zaměřen především na praktické workshopy a hlavní témata Voltu, kterými jsou např. společná evropská obrana, reformy evropských institucí nebo klimatická změna. Předběžné znění programu naleznete zde. V případě zájmu prosím potvrďte účast na adresu [email protected].