Tisková zpráva: Panevropská strana Volt získává 5 křesel v Evropském parlamentu

Praha, 11. června 2024 - Jediná panevropská politická strana Volt získala pět křesel v Evropském parlamentu. Voleb do EP se účastnila již podruhé, tentokrát v 15 zemích EU. 

K původním dvěma křeslům získal Volt další tři europoslance. Damiana Boeselagera, který funkci zastává již od roku 2019, doplní Anna Strolenberg a Reinier van Lanschot z Nizozemska a Nela Riehl a Kai Tegethoff z Německa.

12. čvn 2024
5 MEPs

“Jsem pyšný na naše zahraniční kolegy. Volt Nizozemsko ve volbách získal neuvěřitelných 5,1 % hlasů, Volt Německo 2,6 %. Výsledky ukazují, že naše celoevropská vize má smysl. Naši europoslanci jsou v Evropském parlamentu historicky velmi aktivní, mám proto radost, že teď budeme slyšet ještě silněji,” popisuje předseda Voltu Česko Adam Hanka. 

“Dnešek je historickým okamžikem evropské politiky. Naši nově zvolení poslanci budou reprezentovat zájmy voličů po celé Evropě bez ohledu na svou národnost. To nás činí jedinečnými a takto máme v úmyslu měnit politiku k lepšímu,” uvedli spolupředsedové Voltu Europa Mels Klabbers a Francesca Romana D'Antuono. 

Volt jako první a jediná skutečně celoevropská strana prosazuje jednotnou programovou vizi napříč Evropou. Jeho hlavními body jsou reforma EU, kroky vedoucí k vytvoření evropské armády, férová migrační politika, podpora obnovitelných zdrojů energie, posílení občanské společnosti nebo spravedlivá transformace na uhlíkově neutrální ekonomiku. Jednotlivé národní strany potom prosazují konkrétní politiky na národní a místní úrovni.