Tisková zpráva: Lídryně kandidátky Volt Česko a SEN21 vystoupila na debatě Den (silné) Evropy

Praha, 10. května 2024 - Lídryně kandidátky koalice Volt Česko a SEN21 Lenka Helena Koenigsmark se zúčastnila debaty s názvem Den (silné) Evropy. Tu uspořádala organizace Pulse of Europe ve čtvrtek 9. května na náměstí Republiky v Praze. 

10. kvě 2024

“Když shrnu naše hlavní priority, na prvním místě je to bezpečnost. Prosazujeme vytvoření společné evropské armády. Dále posílení role Evropy. Jsme zastánci federativního řešení a vzniku jakýchsi “Spojených států evropských”. A v neposlední řadě rovnost - a to nejen mužů a žen. Musíme vytvářet takovou Evropu, která bude skutečně pro všechny a kde budou mít všichni rovná práva,” vysvětluje Lenka Helena Koenigsmark. 

Na jedinečné open air debatě volebních lídrů proevropských stran vystoupili také Marcel Kolaja (Piráti), Jan Farský (Stan), Jiří Dienstbier (Socdem) a Johanna Nejedlová (Zelení).

“S blížícími se volbami se už tradičně veřejná diskuze zjednodušuje a zachází do extrémů. Proto jsem moc rád, že jsme mohli veřejnosti nabídnout konstruktivní debatu a ukázat, že i v Česku existují silně proevropské hlasy, které přemýšlejí o naší pozici v EU a o tom, jak může Česko hrát důležitou roli v EU. Ostře se tím vymezujeme proti těm, kteří neuváženě hazardují s naším členstvím,” vysvětluje předseda Voltu Česko Adam Hanka. 

Více informací o akci najdete zde: https://pulsevropy.cz/den-silne-evropy/