Tisková zpráva: Europoslankyně Markéta Gregorová ohlásila spolupráci s delegací Volt v Evropském parlamentu

Praha, 27. června 2024 - Europoslankyně Markéta Gregorová v pondělí dopoledne oznámila, že zůstává ve frakci Greens/EFA, kde bude úzce spolupracovat s pětičlennou delegací Voltu. Díky tomuto spojení se posílí panevropský charakter a ambice Voltu i Pirátů.

27. čvn 2024
Progresivní politika si vždycky cestu najde

Svou volbu zdůvodnila především výhodnějšími výbory, které frakce Zelených nabídla. Svou roli při výběru frakce také hrála možnost úzce spolupracovat s nadnárodní delegací Voltu.

„V Greens […] budu součástí šestihlavé skupiny - s Voltem - se silnou pozicí ovlivňovat, jakou legislativu dostaneme nebo jaké priority si frakce vytyčí,“ dodává Gregorová ve svém vyjádření na sociálních sítích. 

“V průběhu posledních pěti let jsme s Markétou úzce spolupracovali na řadě otázek, především na naší prioritě, kterou je reforma EU. Zde totiž sledujeme stejný cíl, kterým je zlepšení fungování Unie pro její občany”, doplnil Damian Boeselager, europoslanec Voltu. 

Rozhodnutí Gregorové přivítali na sociálních sítích spolupředsedkyně Voltu Europa Francesca Romana d'Antuono nebo předseda Voltu Česko Adam Hanka: “Velmi se těšíme na úspěšnou budoucí spolupráci jak v Bruselu, tak v Praze či zbytku EU.”