Pavel Petrásek

Pavel se přidal k Voltu v roce 2023. Je hrdým otcem tří šikovných dětí a žije již téměř 25 let blízko Brna. Rád a hodně cestuje, ve volném čase se věnuje rekreačně stolnímu tenisu.

Ve své různorodé kariéře se věnoval především zahraničnímu obchodu, kde na vlastní kůži poznal jeho těžkopádnost a omezení, například v exportu českých nákladních vozů za moře, výrobu v čínských továrnách nebo při zakládání pobočky české společnosti v Latinské Americe.

I proto se stal vášnivým příznivcem integrace evropských států a zjednodušování přeshraničního obchodu. Věří, že budoucnost a prosperita je založena na rovných partnerských vztazích, volném pohybu zboží, efektivnímu využívání kapitálu a osobní svobodě. Po návratu ze zahraničí hledal politickou sílu, která by nabízela tato řešení a nastolovala k diskuzi témata s nimi spojená. Na české politické scéně takovou stranu nenašel.  A potom objevil Volt Europa, jedinou opravdu celoevropskou stranu.

Pavel věří, že si všichni lidé na zemi zaslouží užívat výhod, které Evropská unie nabízí občanům svých členských států, a ví, že v zahraničí nám EU závidí. A Evropa je skutečně příkladem, který je hodný následování na každém kontinentě. Ať již kvůli péči o své občany, podpoře vzdělání nebo ochraně životního prostředí. Ve svém srdci cítí povinnost pomoci upevňovat naše společenství, budovat klidnou a prosperující Evropu a tím dávat dobrý příklad ostatním. Jeho dlouhodobá vize je Evropa jako pozitivní supervelmoc.